Plastik su depoları, metalik su depoları yerine tarım, petrol ve gaz, su, atık arıtma, tıp, bilim ve ilaç endüstrileri gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Ek olarak, su depoları genellikle konut ve ticari tesisler için içme suyunun depolanması ve ayrıca yağmur suyunun depolanması gibi uygulamalar için kullanılır.

Ayrıca yangından korunma, su arıtma, tarımsal sulama ve su ile ilgili diğer amaçlar gibi uygulamalar için yaygın olarak kullanılırlar. Bununla birlikte, plastik su depoları, depolanan suyun sıcaklığını etkileyebilecek düşük yangın direnci ve yüksek ısı emiciliği gibi bazı dezavantajlar sunar. Yine de, plastik su depoları metale yeni bir alternatif olsa da, sadece son on yıldır üretildikleri için hızla tercih edilen seçenek haline geliyorlar.

Su depoları çok çeşitli plastik malzemelerden imal edilebilir. Su depoları oluşturmak için kullanılan en yaygın plastik malzeme türlerinden bazıları polietilen ve polipropilendir. Hafif, kimyasallara dayanıklı bir termoplastik olan polietilen (PE), yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE), düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve birçok farklı olarak sunulabilmesi nedeniyle mukavemeti ve yapısal değişkenliği nedeniyle su depoları için en yaygın kullanılan plastiktir. daha fazla tür.

Ancak polipropilen (PP), polivinil klorür (PVC) ve poliviniliden florür (PVDF) gibi diğer plastik malzemeler de dayanıklı ve güvenilir seçeneklerdir. Su depolarının boyutları ve kapasiteleri, birkaç galonluk küçük tanklardan, 35 fit uzunluğundaki ve 50.000 galonluk veya daha fazla depolama kapasiteli tanklara kadar farklılık gösterir. Su deposunun yapısı değişir.

Yaygın tank şekilleri arasında silindirik, kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen bulunur. Su depolarının başları ve dipleri de işlevlerine göre farklılık gösterir. Örneğin, bir huniye benzeyen konik tabanlı tanklar, tank içeriğinin tankın dibine hızlı bir şekilde akmasını sağlayarak tank drenajını kolaylaştırır. Ek olarak, büyük su kapasitelerine ihtiyaç duyulduğunda, birden fazla tank birlikte sulanabilir.

Konya’da sağlıklı, kaliteli, dayanıklı plastik su deposu üretimi yapıyoruz.

Konya Plastik Su deposu için bizi arayın!